Veterans - North Island - Division 4A


   
Auckland 4             Bay of Plenty 2     Counties Manukau 2    

    North Harbour 4     Waikato 3              Waitakere 6    

Return to Main page

Last updated  31 Dec 2013

Counties Manukau 2 vs Waikato 3               Bay of Plenty 2 vs Waitakere 6

Bay of Plenty 2 vs Counties Manukau 2     Waikato 3 vs Waitakere 6    Auckland 4 vs North Harbour 4

       10 May at Counties Manukau  ( Elliot St., Papakura )

Counties Manukau 2 vs Waitakere 6

       7 June at Waitakere   ( Royal Road, Massey )

North Harbour 4 vs Waikato 3                  Auckland 4 vs Bay of Plenty 2

Bay of Plenty 2 vs North Harbour 4            Auckland 4 vs Waikato 3

       7 June at Waikato   ( Dey St,. Hamilton )

Bay of Plenty 2 vs Waikato 3

       19 July at Bay of Plenty      ( Tarewa Pl., Rotorua )

Counties Manukau 2 vs North Harbour 4   Auckland 4 vs Waitakere 6

North Harbour 4 vs Waitakere 6               Auckland 4 vs Counties Manukau 2

       19 July at North Harbour     ( Bond Cres, Forrest Hill )

 

 


                                           Veterans - North Island - Division 4B


   
Hawkes Bay 2     Hutt Valley 2     Manawatu 2    

    Oroua                  Taranaki 2         Wanganui 2        Wellington     

Oroua  vs Wellington                              Hawkes Bay 2 vs Hutt Valley 2

Hutt Valley 2 vs Oroua                            Hawkes Bay 2 vs Wellington

       10 May at Hutt Valley     ( Vogel St., Naenae )

Manawatu 2 vs Wanganui 2                                                                              (early start)

Manawatu 2 vs Taranaki 2

Taranaki 2 vs Wanganui 2

       10 May at Wanganui (Badminton Hall, Springvale Park, London St.)

Oroua  vs Wanganui 2                            Hawkes Bay 2 vs Taranaki 2

Oroua  vs Taranaki 2                              Hawkes Bay 2 vs Wanganui 2

       7 June at Hawkes Bay  ( Dannevirke Sports Centre,  Anderson St. )

Hutt Valley 2 vs Wellington                                                                                (early start)

Hutt Valley 2 vs Manawatu 2

Manawatu 2 vs Wellington

       7 June at Wellington    ( Hataitai Hall, Ruahine St )

Wanganui 2 vs Wellington                       Hutt Valley 2 vs Taranaki 2

Hutt Valley 2 vs Wanganui 2                    Taranaki 2 vs Wellington

       19 July at Taranaki     (Spotswood United Gym, 41 Tukapa St New Plymouth)

Manawatu 2 vs Oroua                                                                                       (early start)

Hawkes Bay 2 vs Oroua

Hawkes Bay 2 vs Manawatu 2

       19 July at Manawatu   ( Fielding Civic Centre, Aorangi St. )

 

Play Offs:

Top 2 teams from Zone A to play off against the top 2 teams from Zone B

 

Semi Finals:
SF1: Winner Zone A vs 2nd Zone B
SF2: 2nd Zone A vs Winner Zone B

Finals:
1st / 2nd - Winner SF1 vs Winner SF2
3rd / 4th - Loser SF1 vs Loser SF2

  13 September at  Waikato ( Dey St,. Hamilton )      (teams to pay court costs)