Masters - North Island - Division 5 Zone A


    
Auckland 5      Auckland 6             Counties Manukau 2     Counties Manukau 3    

     Northland 2     North Harbour 5     Thames Valley 2    

Return to Main page

Last updated  31 Dec 2013

Counties Manukau 3 vs Northland 2         Counties Manukau 2 vs Thames Valley 2

Auckland 6 vs Counties Manukau 3          Auckland 5 vs North Harbour 5

Auckland 6 vs Northland 2                      North Harbour 5 vs Thames Valley 2         Auckland 5 vs Counties Manukau 2

                               5 April at  Northland   (41 Porowini Ave., Whangarei)

Counties Manukau 2 vs Northland 2         Auckland 6 vs Thames Valley 2

Counties Manukau 3 vs North Harbour 5   Auckland 5 vs Auckland 6

Auckland 5 vs Thames Valley 2                     North Harbour 5 vs Northland 2        Counties Manukau 2 vs Counties Manukau 3

                              17 May at  North Harbour   (43 Bond Crescent, Forrest Hill)

Auckland 5 vs Northland 2                      Auckland 6 vs North Harbour 5

Counties Manukau 3 vs Thames Valley 2  Auckland 6 vs Counties Manukau 2

Northland 2 vs Thames Valley 2               Auckland 5 vs Counties Manukau 3          Counties Manukau 2 vs North Harbour 5

                             21 June at  Thames Valley   (Waihi Events Centre, Haszard Street)

 


 

                                     Masters - North Island - Division 5 Zone B


    
Bay of Plenty 3     Horowhenua Kapiti 2     Manawatu 2    

     Waikato 4               Wellington North 2        Wellington 3    

Bay of Plenty 3 vs Waikato 4

                               5 April at  Waikato   (324 Dey Street, Hamilton)

Manawatu 2 vs Wellington 3                    Horowhenua Kapiti 2 vs Wellington North 2

Horowhenua Kapiti 2 vs Wellington 3        Manawatu 2 vs Wellington North 2

                               5 April at  Manawatu   (Fielding Civic Centre, 84 Aorangi Street)

Wellington 3 vs Wellington North 2

                              17 May at  Wellington   (Hataitai Hall, 1 Ruahine Street)

Bay of Plenty 3 vs Manawatu 2                 Horowhenua Kapiti 2 vs Waikato 4

Bay of Plenty 3 vs Horowhenua Kapiti 2     Manawatu 2 vs Waikato 4

                              17 May at  Bay of Plenty   (Tarewa Place, Rotorua)

Horowhenua Kapiti 2 vs Manawatu 2

                             21 June at  Horowhenua Kapiti   (Waikanae Memorial Hall, 7 Pehi Kupa Street)

Bay of Plenty 3 vs Wellington 3                 Waikato 4 vs Wellington North 2

Bay of Plenty 3 vs Wellington North 2        Waikato 4 vs Wellington 3

                             21 June at  Wellington   (Hataitai Hall, 1 Ruahine Street)

 

Play Offs:

Top 2 teams from Zone A to play off against the top 2 teams from Zone B

 

Semi Finals:
SF1: Winner Zone A vs 2nd Zone B
SF2: 2nd Zone A vs Winner Zone B

Finals:
1st / 2nd - Winner SF1 vs Winner SF2
3rd / 4th - Loser SF1 vs Loser SF2

 2 August at Auckland   (99 Gillies Ave)      (teams to pay court costs)