Masters - North Island - Division 5 A

     Auckland 6     Counties Manukau 4     Counties Manukau 5     Northland 2    

    Thames Valley 2      Waikato 4     Waitakere 6     Waitakere 7    

 

Return to Main page

Last updated 7 July 2009

7 July Zone Play Offs updated

21 Feb Wairarapa withdrew from 5B 5B redrawn as a pool of 6

Auckland 6 vs Northland 2                      Waitakere 6 vs Waitakere 7

Northland 2 vs Waitakere 7                     Auckland 6 vs Waitakere 6

                               April 4 at  Northland

Thames Valley 2 vs Waikato 4                 Counties Manukau 4 vs Counties Manukau 5

Counties Manukau 4 vs Thames Valley 2  Counties Manukau 5 vs Waikato 4

                               April 4 at  Waikato

Northland 2 vs Waitakere 6                     Counties Manukau 5 vs Thames Valley 2

Northland 2 vs Thames Valley 2               Counties Manukau 5 vs Waitakere 6

Counties Manukau 5 vs Northland 2         Thames Valley 2 vs Waitakere 6

                              May 23 at  Waitakere       (Each team to play 3 ties)

Auckland 6 vs Counties Manukau 4          Waikato 4 vs Waitakere 7

Auckland 6 vs Waitakere 7                      Counties Manukau 4 vs Waikato 4

Auckland 6 vs Waikato 4                         Counties Manukau 4 vs Waitakere 7

                              May 23 at  Waitakere      (Each team to play 3 ties)

Counties Manukau 4 vs Northland 2         Waikato 4 vs Waitakere 6

Northland 2 vs Waikato 4                        Counties Manukau 4 vs Waitakere 6

                             June 27 at  Counties Manukau

Auckland 6 vs Thames Valley 2                Counties Manukau 5 vs Waitakere 7

Thames Valley 2 vs Waitakere 7              Auckland 6 vs Counties Manukau 5

                             June 27 at  Thames Valley

 


 

                                           Masters - North Island - Division 5 B

     Bay of Plenty 3     Eastland      Hawkes Bay 2     Horowhenua Kapiti 2    Hutt Valley 2    Wanganui 2

 

Hawkes Bay 2 vs Wanganui 2                 Bay of Plenty 3 vs Eastland                                  (early start)

Eastland  vs Wanganui 2

Bay of Plenty 3 vs Hawkes Bay 2

                               April 4 at  Bay of Plenty        (share with Masters Div 1)

Horowhenua Kapiti 2 vs Hutt Valley 2

                               April 4 at  Hutt Valley

Eastland  vs Hawkes Bay 2

                              May 23 at  Eastland

Hutt Valley 2 vs Wanganui 2                    Bay of Plenty 3 vs Horowhenua Kapiti 2

Bay of Plenty 3 vs Hutt Valley 2                 Horowhenua Kapiti 2 vs Wanganui 2

                              May 23 at  Horowhenua Kapiti

Bay of Plenty 3 vs Wanganui 2

                             June 27 at  Wanganui

Hawkes Bay 2 vs Hutt Valley 2                 Eastland  vs Horowhenua Kapiti 2

Eastland  vs Hutt Valley 2                        Hawkes Bay 2 vs Horowhenua Kapiti 2

                             June 27 at  Hawkes Bay

 

                         Masters - North Island - Division 5     Play Offs

            Top 2 teams from Zone A Waitakere 6, Northland 2

            Top 2 teams from Zone B Hawkes Bay 2, Bay of Plenty 3

 

SF1:   Waitakere 6 (Winner Zone A)  vs  Bay of Plenty 3 (2nd Zone B)            SF2:   Hawkes Bay 2 ( Winner Zone B)  vs Northland 2 (2nd Zone A)

1st / 2nd :   Winner SF1 vs Winner SF2           3rd / 4th :   Loser SF1 vs Loser SF2

 

                                   August 29  at  Bay of Plenty             (Teams to pay court costs)